Folie w płynie


filtruj / sortuj (pokaż)

Hydroizolacja podłogowa oraz ścienna to jedna z najważniejszych kwestii podczas remontu. Sam materiał położony na wierzch, nie jest wystarczającą barierą przed wnikaniem wilgoci. Woda może się w bardzo łatwy sposób przedostać pod tę powierzchnię, powodując tym samym zawilgocenie, a w następnym kroku prowadzić do zagrzybienia. Wnikanie wilgoci nie skutkuje tylko tworzeniem się kolonii pleśni i grzybów na naszych ścianach czy podłodze. Niesie za sobą również ryzyko szybszego kruszenia fug oraz kleju, a w rezultacie do odpadania płytek. By zapobiec takiemu rozwojowi wydarzeń, warto zapoznać się z możliwościami jakie daje nam folia w płynie. Folia hydroizolacyjna w płynie jest preparatem produkowanym na bazie żywicy syntetycznej. Jest to płyn, który jest od razu gotowy do użycia, wystarczy go jedynie dokładnie wymieszać.

Gdzie stosować folię w płynie?

Cechą charakterystyczną jest łatwość nakładania na różne powierzchnie m.in. taką hydroizolację możemy stosować na powierzchniach:

  • betonowych
  • z cegły ceramicznej
  • z płyt gipsowo-kartonowych
  • z płyt OSB
  • z płyt włóknisto-cementowych

Daje nam to szerokie spektrum możliwości stosowania folii w płynie.  Obszar zastosowania obejmuje miejsca szczególnie narażone na zalanie lub utrzymującą się wilgoć.

Jakie są zalety stosowania folii w płynie?

Stosowanie folii hydroizolacyjnej ma wiele zalet. Należą do nich:

  • łatwość w aplikacji,
  • ochrona podłogi i ścian przed zagrzybieniem,
  • zmniejszenie ryzyka zalania sąsiadów piętro niżej w przypadku wylania się wody na podłogę,
  • zabezpieczenie ścian i podłogi przed negatywnymi konsekwencjami kontaktu z wodą.
  •  możliwość nakładania kolejnej warstwy już po kilku godzinach, co znacząco skraca czas pracy.
  • niektóre produkty, dzięki swoim właściwościom, są odporne na zarysowania, dzięki czemu pomimo rys powstałych podczas aplikacji, nadal pozostaje odporna i nie trzeba nakładać kolejnej warstwy.

Jak aplikować folie?

Praca z folią w płynie jest bardzo prosta, aplikacja odbywa się poprzez nałożenie pędzlem malarskim lub wałka cienkiej warstwy folii na powierzchni. Jednak zanim przejdziemy do właściwej aplikacji, należy usunąć z wybranego podłoża wszelkie zanieczyszczenia, takie jak kurz czy pył. Tak przygotowana powierzchnia zapewni nam brak problemów przy następnych krokach. Warto jednak pamiętać, iż folia w płynie nie powinna stanowić jedynego zabezpieczenia. Stanowi ona jedynie barierę, która do pełnej sprawności potrzebuje jeszcze materiału wykończeniowego, ponieważ sama w sobie nie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego, nie można tego preparatu stosować jako samodzielny materiał wykończeniowy.

W składzie folii hydroizolacyjnej często występują polimery. W dużym skrócie, są to substancje chemiczne o dużej masie cząsteczkowej składające się z wielokrotnie powtórzonych jednostek zwanych merami. Są podstawowym budulcem materiałów syntetycznych. Wykorzystywane również w przemyśle chemicznym do produkcji farb, lakierów, klejów oraz wielu innych.