Akcesoria do hydroizolacji


filtruj / sortuj (pokaż)

Hydroizolacja

Hydroizolacja stanowi ważny punkt przy planowaniu wszelkiego rodzaju projektów domów czy budynków. Woda i wilgoć są tym przypadku naszymi wrogami, ponieważ to właśnie przed tymi dwoma czynnikami staramy się uchronić nasze obiekty. Skutki za dużej wilgotności w pomieszczeniach, początkowo są niewidoczne dla oka. Rozwijające się grzyby i pleśnie przez cały czas szkodzą naszemu otoczeniu i są odpowiedzialne za wiele schorzeń układu oddechowego. Dodatkowo wilgoć nie pozostaje obojętna dla konstrukcji budynku, która także jest narażona na jej destrukcyjne działanie. Dlatego lepiej zawczasu dobrze przemyśleć hydroizolację budynku, tak aby zapewnić bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale także całej konstrukcji.

Typy hydroizolacji

Dobór odpowiedniego rozwiązania powinniśmy rozpocząć od prawidłowego zdefiniowania z jakim obciążeniem wodnym przyjdzie nam się zmierzyć. Na typ etapie możemy wyróżnić trzy rodzaje hydroizolacji.

Pierwszą z nich, jest hydroizolacja typu lekkiego, jej zadaniem jest ochrona ścian oraz podłoża przed wpływem wilgoci. Są to najczęściej pomieszczenia podziemne, gdzie ściany mają bezpośredni kontakt z piaskiem lub żwirem czyli materiałem łatwo przepuszczalnym.

Drugi typ hydroizolacji to typ średni. Ma za zadanie stanowić barierę dla wody opadowej, na którą w głównej mierze, narażone są dachy oraz na wodę, z którą mamy bezpośredni kontakt np. w łazienkach.

Ostatni typ hydroizolacji - ciężki. Ma stanowić blokadę dla wód, które działają pod dużym ciśnieniem. Wyróżniamy tutaj między innymi fundamenty oraz pomieszczenia piwniczne

Akcesoria do hydroizolacji

Akcesoria do hydroizolacji to ważny punkt w projekcie każdego budynku, którego nie można pominąć. Aby hydroizolacja stanowiła spójną i działającą całość, należy uwzględnić dodatkowe elementy, które pomogą w jak najlepszej izolacji budynku przez żywiołem.

W naszej ofercie znajdą Państwo:   

  • narożniki uszczelniające,   
  • taśmy uszczelniające,   
  • mankiety podłogowe,     
  • mankiety ścienne.

Ich zadaniem jest zapewnienie ciągłości i szczelności w miejscach najbardziej narażonych na powstawanie pęknięć, szczelin dylatacyjnych oraz w miejscach zetknięcia się ściany z podłogą. Przed niekorzystnym wpływem wody oraz wilgoci należy zabezpieczyć naroża, przejścia przyłączy sanitarnych oraz odpływy kanalizacyjne. Trzeba pamiętać również o rurach, które przechodzą przez ścianę lub podłogę w izolowanym przez nas pomieszczeniu. Tak zabezpieczone newralgiczne punkty, razem tworzą system, który stanowi ważny element w zapobieganiu przedostawania się wody oraz wilgoci przez nasze ściany. Najczęściej  są to elementy wykonane z polipropylenu. Jest to tworzywo sztuczne szeroko wykorzystywane w przemyśle. Dodatkowo cechuje go wysoka odporność na wilgoć oraz niska przepuszczalność pary wodnej. Producenci materiałów budowlanych, ułatwiają nam wybór, gdyż bardzo często w swojej ofercie, posiadają całe linie produktów, gdzie w zależności od naszych potrzeb, możemy dobrać cały system hydroizolacji.

W naszym sklepie mogą Państwo skorzystać z pomocy handlowca, który postara się dobrać odpowiednią hydroizolację, która sprosta oczekiwaniom.