Tubag


filtern / sortieren (anzeigen)

Tubag — zaprawy do renowacji murów i sklepień

Tubag to marka, która należy do grupy marek przedsiębiorstwa Sievert Polska, które od 1919 roku zajmuje się produkcją rozwiązań dla budownictwa. Wykorzystując najlepsze spoiwa, takie jak wapno wapniowe, hydrauliczne, trasowe czy ceent trasowy Tubag produkuje zaprawy do murowania, spoinowania, tynkowania, szpachlowania, szlamowania czy też wzmacniania murów.

Ponad 100 lat tradycji

Przez ponad 100 lat tradycji w produkcji zapraw z wykorzystaniem historycznych receptur, Tubag udowadnia swoją wartość. Z jej produktów chętnie korzystają budowniczowie na całym świecie. Jak żadnej innej firmy, produkty marki Tubag doskonale nadają się do renowacji budynków zabytkowych. Zarówno ich konstrukcji ściennych, jak i sklepień. Na przykład, zaprawa murarska trasowo-wapienna TWM M5 i przeznaczona do spoinowania zaprawa TKF M5 były używane do renowacji zabytkowego kościoła Garnizowanego pw. Św. Elżbiety we Wrocławiu, a inne produkty znalazły zastosowanie w Muzeum Zagłębia na zamku w Będzinie, w Pałacu Branickich w Warszawie i wielu innych budynkach w Polsce i na świecie.

Specjalistyczne zaprawy Tubag

Produkty marki Tubag to głównie zaprawy murarskie przeznaczone do renowacji budynków i spoinowania materiałów. Cechuje je różna grubość ziarna i zastosowanie minerałów naturalnego pochodzenia. Receptury wielu produktów nie zmieniają się od początków istnienia firmy, czyli 1919 roku. Wielu inżynierów, architektów i budowniczych, ceni te produkty za wyjątkowo dobre parametry, siłę łączenia i trwałość. Czym wyróżniają się zaprawy Tubag?

Zaprawy murarskie

Odporność na korozję i oddziaływanie agresywnych ścieków komunalnych to cechy, jakie wyróżniają zaprawę murarską Tubag SBM-HS, idealną do wznoszenia konstrukcji murowych kanałów, śluz i zbiorników wodnych. Jednak to nie jedyny produkt, na który warto zwrócić uwagę.

W ofercie Tubag znajdują się zaprawy:

  • Wapienne – plastyczne i niezwykle łatwe w użyciu, dyfuzyjne zaprawy do murowania ścian i sklepień z cegły i kamienia;
  • Trasowo-wapienne – odporne na mróz i wodę zaprawy od niewielkiej grubości ziarna, dedykowany do murowania ścian i sklepień;
  • Trasowo-cementowe – mrozo- i wodoodporne zaprawy do murowania koron i przypór murów, narażonych na działanie opadów atmosferycznych.

Zaprawy do spoinowania

Wśród produktów marki Tubag znajdują się też trwałe zaprawy do spoinowania, które nadają się zarówno obróbki ręcznej, jak i maszynowej. Dedykowane są spoinowaniu murów i sklepień z cegły i kamienia. Wykazują się właściwościami mrozo i wodoorponymi, ale przede wszystkim skutecznym połączeniem i wypełnianiem szczelin.

Pozostałe produkty Tubag

Dużą część produktów marki Tubag stanowią zaprawy tynkarskie do obróbki ręcznej i maszynowej oraz obrzutki natryskowe. Dzięki nim łatwo wykończyć mury i wykonać tynkowanie ścian. Zaprawy tego typu zmniejszają nasiąkliwość i zwiększają przyczepność podłoża. Doskonale nadają się zarówno do wewnątrz, jaki na zewnątrz.

Do jakich zadań sprawdzają się produkty Tubag?

Chociaż marka Tubag to produkty przeznaczone głównie do renowacji budynków, to chętnie korzystają z niej wszyscy, którzy chcą wykonać trwałe połączenia murów i sklepień z cegły czy kamienia, a więc tych ciężkich i wymagających materiałów konstrukcyjnych. Jeżeli więc planujesz odbudowę fragmentów ścian, sufitów, czy tynkowanie materiałów podatnych na różne warunki atmosferyczne, to skieruj uwagę w stronę produktów tej marki.