Neujahrsförderung
Neujahrsförderung

Category

Promat - Promastop fire protection band - W

Promat - Promastop fire protection band - W

manufacturer: Promat

Category: PROMAT - passive fire protection, high temperature materials

product #: 7793

Order multiples of: 1 Add to cart

Add to wish list Add to Compare Ask about product Report an error in description Zakup na raty dostępny jest od 100 zł wartości produktu lub całego zamówienia. Leasing dostępny jest od 369 zł wartości produktu

price-list
net unit price
1 188,80zł
for item
discount price
net unit price
1 024,44zł
for item
minimum trading quantity
the amount of product
1.00 item
unit
trading
1.00 item
total price
net list price
1 188,80zł
for 1.00 item
total price
discounted net price
1 024,44zł
for 1.00 item
price-list
gross unit price
1 462,22zł
for item
discount price
gross unit price
1 260,06zł
for item
minimum trading quantity
the amount of product
1.00 item
unit
trading
1.00 item
total price
gross list price
1 462,22zł
for 1.00 item
total price
gross discount price
1 260,06zł
for 1.00 item

Product description

PROMASTOP®-W jest pęczniejącą podczas pożaru opaską ogniochronną służącą do zabezpieczenia przejścia rur przez przegrody budowlane. Dzięki swojej elastyczności możemy zabezpieczyć rury o dowolnej średnicy. Jest to najbardziej efektywne rozwiązanie do przejśc rur z tworzyw sztucznych. Liczba warstw zależy od średnicy rur i grubości ścianki. Można stosować bezpośrednio wewnątrz przegrody masywnej lub w uszczelnieniu miękkim zabezpieczonym PROMASTOP ®-CC lub PROMASTOP®-I.

Z punktu widzenia rozwiązań konstrukcyjnych przepusty instalacyjne w przegrodach budowlanych (ścianach i stropach) dzielimy ze względu na rodzaj zastosowanej instalacji. Wyróżniamy przepusty instalacji elektrycznych (przewody kablowe) oraz przepusty instalacji sanitarnych (przewody rurowe). Wśród tych drugich możemy wyróżnić przejścia rur metalowych (np. stalowych, żeliwnych, miedzianych) i rur z tworzyw sztucznych. Przy rurach z tworzyw sztucznych dla ochrony ppoż. przepustów wykorzystuje się kasety oraz kołnierze ochronne, pęczniejące masy uszczelniające i opaski ogniochronne, do których możemy zaliczyć PROMASTOP®-W.

PROMASTOP®-W jest pęczniejącą opaską ogniochronną służącą do zabezpieczenia pożarowego przejść instalacji sanitarnych (rur) wykonanych z tworzyw sztucznych przez przegrody budowlane. Duża elastyczność opaski pozwala na zabezpieczenie rur o dowolnej średnicy (max. 160 mm). Jest to najbardziej efektywne rozwiązanie do ochrony przeciwpożarowej przejść rur z tworzyw sztucznych. Liczba warstw opaski PROMASTOP®-W zależy od średnicy rur i grubości ich ścianki. Opaskę można stosować bezpośrednio wewnątrz przegrody masywnej lub w tzw. uszczelnieniu miękkim zabezpieczonym masą ogniochronną PROMASTOP®-CC lub PROMASTOP®-I.

Opaskę ogniochronną PROMASTOP®-W cechuje bardzo szeroki zakres zastosowania – może być stosowana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz (opaska jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, wysoka i niska temperatura, duża wilgotność). PROMASTOP®-W może być zastosowana w ścianach lekkich, masywnych oraz stropach jako zabezpieczenie przejść rur z wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych, takich jak PVC, PE, PP.

Szybki i łatwy montaż opaski oraz szeroki zakres zastosowania powoduje, iż jest to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie do zabezpieczenia przejść rur z tworzyw sztucznych przez przegrody budowlane. Brak konieczności stosowania dodatkowych łączników, wkrętów, prętów gwintowanych itp. gwarantuje oszczędność miejsca oraz niskie koszty zabezpieczenia przeciwpożarowego.

Jak działa opaska ogniochronna PROMASTOP®-W?

W trakcie pożaru materiał, z którego wykonana jest rura ulega stopieniu. W wyniku tego w przegrodzie budowlanej powstaje otwór, przez który pożar może przedostać się do strefy chronionej. Materiał pęczniejący, z którego wykonana jest opaska pod wpływem wysokiej temperatury zwiększa swoją objętość i zaślepia otwór po wypalonej rurze. Tym samym przegroda budowlana, zachowuje zakładaną odporność ogniową podczas pożaru.

Dopuszczenie do stosowania

  • Europejska Aprobata Techniczna: ETA-14/0456
  • Deklaracja Właściwości Użytkowych: 0761-CPR-14/0456-2015/4

Zakres stosowania

PROMASTOP®-W może być zastosowana w ścianach lekkich, masywnych oraz stropach jako zabezpieczenie przejść rur z wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych takich jak PVC, PE, PP; rur kompozytowych w izolacji palnej.


Technical data

color:
grafitowo-szara
consistency:
opaska elastyczna
fire classification - reaction to fire:
E
length:
18 m
number of packages on a pallet:
100
size:
2,5 mm
width:
50 mm
source of information pictures, videos, documents and product descriptions come from the web - Promat